Olympos Divasa Hotel

Olympos’tan Tekne Turları

Olimpos‘tan bir çok farklı güzergah için tekne turu alternatifleri mevcuttur. Bunlardan en ön plana çıkanlar hakkında kısa bilgiler verelim…

Oympos tekne turları fiyatları sezona göre değişiklik göstermektedir ama ortalama fiyat olarak 50-70 TL civarlarındadır.

 FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN…

 

Olympos Koyu ve Çevre Koylar

 

Olympos Koyu’ndan sizi zodyak botlar ile alan tekne Korsan Koyu ve Olympos’a yakın koyları gün boyunca gezdirdikten sonra yine Olympos Koyu’na sizi bırakır. Diğer turlara göre daha az sayıda koy görürsünüz ama gördüğünüz koylar sizi maviye ve denize doyuracağı kesindir. Özellikle Korsan Koyu favorilerden birisidir.

Adrasan Tekne Turu

adrasan_tekne_turu1En çok tercih edilen turlardan birisidir. Suluada , Fener Koyu, Gelidonya Burnu ve Beş adalar, Sazak, Porto Ceneviz koyları gibi birçok koyda yarımşar saatlik molalar ile gün boyu Akdeniz’in en sakin, en özel denizlerinde yüzmenin tadına varabilirsiniz. Adrasan tekne turu na çıkmak istiyorsanız bilmeniz gereken Adrasan’dan iki farklı yere günü birlik tekne turu olduğudur. Birisi Suluada ve Korsan Koyu tarafına giderken diğer rota Ceneviz Koyu tarafıdır. Farkı ne derseniz eğer aslında iki güzergahta birbirinden özel koyları görmenize vesile olacaktır. Yani imkanınız ve zamanınız varsa ikisini de deneyin diyoruz.. 

 

 

 

 

 

Kekova Tekne Turu

 

Bu yazıları kaleme alan kişi olarak beni en çok etkileyen ve sonrasındaki hiçbir tekne turundan beklediğimi bulamama sebebim olan tekne turudur. Kekova turu için Demre’ye özel servisler sizi bırakıyor ve Demre’den açılıyorsunuz. Buraya kadar olan kısım çok iğrenç. Çünkü Olympos – Demre yolu fazla virajlı ve sıkıcı ama denize açıldıktan sonra buna değdiğine bizzat şahit oluyorsunuz. Kekova Koyu’nu görene kadar Akdeniz koyları içerisinde favorim Göcek koylarıydı ama Kekova’nın garip denecek kadar güzel denizi ve doğası , dahası oluşum hikayesi sonrası adeta büyülendim. Kekova için anlatılan “mit”e göre koyun olduğu yer eskiden kekova_Ucagizyerleşimmiş ve bir deprem sonrası tüm yerleşim sular altında kalmış. Altı cam teknelerin koyda özel gezintiler yapma sebebi ise denizin dibinde kalan bu kalıntıları akvaryum içinden seyreder gibi olabilme durumunuzdur. Kekova Koyu’nda yine Üçağız Köyü sizi oldukça şaşırtacak bir yer. Karayolunun olmadığı köyde cafeler ve restaurantlar , pansiyonlar sizleri güler yüzle karşılıyor. Yine Kaleköy’de güzergahta bulunan güzelliklerden birisi.

Kekova nefes alabilen her insanın hayatında bir kez görmesi gereken güzelliklerden birisi. Şiddetle tavsiye olunur.

 

Tekne turlarının tamamında öğlen yemeğinizi teknede yiyebilirsiniz. Deniz meraklısı iseniz bu turların herbirini ayrı ayrı denemeniz tavsiyemizdir. Turlar hakkında daha detaylı bilgi ve indirimler için Olympos Divasa Hotel yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Anlaşmalı teknelerimiz ile hem uygun fiyatlarla hem de özel servisler ile gününüzü değerlendirmeniz mümkün.

Copyright Divasa Hotel 2014 | Design by ozgur