Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Alternatif Turizm’de Olimpos Gözde Mekan

Akşam Gazetesi’nin haberin göre alternatif turizmde Olympos’un payı % 5. Dünyanın her yerinden Olimpos Ağaç Evleri’ne gelenlerin sayısı yaklaşık 200 bin kişi. Gün geçtikçe daha popüler olan bungalov tarzı konaklama modeli beş yıldızlı her şey dahil sistemlerden ve modernize otel konseptlerinden sıkılanlar için doğal bir alternatif.

 

Akşam Gazetesi’nin haberinin tamamı ise şöyle :

‘Her şey dahil’den sıkılan alternatif tatil arayanların gözde mekanı Olimpos turistelerin ilgisini çekiyor. ‘Alternatif tatilin’ toplam pastadaki payı yüzde 5.

 

Alternatif turizmin merkezi olarak adından söz ettiren Akdeniz’in cennet parçası Olimpos, çekim merkezi olmaya devam ediyor. Türkiye’de yüzde 5 oranında olan alternatif turizmin büyümesi için bölge halkı da yoğun çaba gösteriyor. Olimpos’un dünyaya tanıtılmasında emeği yadsınamaz kişilerden olan Kadir Kaya ile Olimpos ve bölge turizmi hakkında sohbet ettik. Kendisini ‘turizm Donkişot’u olarak tanımlayan Kaya, Olimpos’taki tatil anlayışının gün geçtikçe popülerleştiğini söyledi. 1983’de Kadir Kaya tarafından Kadir’in Ağaç Evleri ismiyle ilk pansiyonuna kavuşan Olimpos, artık sayısız ülkeden gelen insanların dinleme yeri olarak öne çıkıyor. Yabancı basının dünyanın en iyi turizm destinasyonları arasında gösterdiği Olimpos, güneş-deniz turizminin yanı sıra doğa sporu yapmak istiyenlerin de uğrak yeri oluyor.

 

Ekoturizm çiftlikleri geliyor

Bir iki yıl içinde Türkiye’de turizm alanında başka bir vizyon daha açmayı düşündüğünü ifade eden Kadir Kaya, ekoturizm adını verdiği çiftlikler kuracağını söyleyerek yeni konsepti şöyle anlattı: Kurduğumuz çiftliklerde insanların doğayla bire bir temas kuracağı alanlar yaratacağız. Stresli yaşamlarından uzaklaşmaları için ayaklarını toprağa basacaklar ve kendi sebzelerini, meyvelerini toplayacaklar. Hem şehir hayatından farklı bir yaşam yaşayacak ve tatil yapacaklar. Bu bir çeşit meditasyon, tedavi gibi bir tatil olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: