Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Anlatılması Güç Olan Tatil Konsepti ; Olympos

Yunanistan’da olan Olympos‘tan bahsetmiyoruz. Bu gayet yerli, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan, bizim olan Olympos. Farklı bir tatil arayışında olanlar için doğru adres. Beş yıldız yok ama bol yıldızlı geceler var. Animasyonlar yok ama oldukça samimi konaklama imkanları var.  Olympos Divasa Hotel ise konfor ve doğallığın bir arada olduğu bir mekan.

Üstteki fotoğrafta Olympos’a Tahtalı’dan bakıyorsunuz. Olimpos aslında deniz seviyesinde olabilir ama bıraktığı etki sizleri bulutların üzerine çıkarabilir. Mutlu bir yer gerçekten. Relaks, keyifli, huzurlu…

olimpos_kumsall

Caretta Caretta’ların doğal yumurtlama alanı olması nedeniyle sit alanı olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu yüzden insana ait beton binaların bulunmadığı kilometrelerce uzunluğunda eşsiz bir kumsala ve denize sahip.

Olimpos-Caretta-Caretta-Yavruları

Olimpos otelleri denildiğinde aklınıza küçük ağaç evler gelmeli.. Olimposta tatil düşünüyorsanız ağaç evlerde (Bungalow) konaklayabilir ayrıca sırt çantanızı alıp antik kenti gezmeye gidebilir ve aynı zamanda denize girip serinleyebilirsiniz. Olympos Divasa Hotel ise hem ağaç evler hem de doğal ve aynı zamanda lüks odaları ile sizleri ağırlar.

Olympos’ta sıcak günlerde kendinizi denizin serinliğine bırakabilirsiniz. Olimpos sahilindeki deniz dağlardan gelen akarsunun birleşim yerinde olduğu için deniz suyu sıcaklığı diğer bölgelere göre daha serindir. Denizdeyken aniden soğuk bir su akıntısı ile karşılaşma durumunuz olabilir.

 

divasa_hotel_bayram5

Beydağları – Olimpos Sahil Milli Parkı sınırları içinde yer alan Olimpos, portakal ağaçları ile çevrelenmiş ağaç evlerde konaklamayı mümkün kılmaktadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya’nın bu saklı kalmış cenneti yüzyıllarca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple tarihi kalıntıları ve antik kenti ile oldukça ünlüdür. Çevresi kahverengi tabelalar ile dolu bir yerdir. Tarihe meraklı iseniz çok doğru bir yerdesiniz…

Olimpos-Antik-Kent

Likya Medeniyetinin en önemli şehirlerinden biri olan Olimpos’un kökleri Helenistlik döneme kadar uzanarak Roma ile devam etmiştir. Antik Yunan döneminde Yunan Tanrısı Hephaistos’un Olimpos’un koruyucusu olduğuna inanılmış ve adına festivaller düzenlenmiş, Osmanlı dönemine geçtiğinde ise adeta şehir terkedilmiştir.

Olimpos-Antik-Kent

Doğa sevenler tarafından heryıl ziyaret edilen Olimpos, Caretta Caretta’lara ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölge onların yumurtaları için eşsiz bir ortam sunmaktadır.

 

Olimpos’ta gezilecek yerler;

Olimpos Antik Kenti ve Ulupınar,Yanartaş, Çıralı, Ceneviz Koyu’dur. Pek çok efsaneye konu olmuş olan Yanartaş, aslında bir doğalgaz kaynağıdır. Yanartaş ve Çıralı hakkında daha detaylı bilgi için Muhteşem Doğası ile Çıralı Sahili yazımıza gözatabilirsiniz. Çıralı bölgesi de caretta carettaların uğrak yeridir. Çıralı’da dilerseniz akşamları rakı-balık yapmak için bu bölgedeki restaurantları tercih edebilirsiniz. Olimpos – Çıralı arasındaki mesafe yaklaşık 500 mt. olup sahilden yürüyerek kolaylıkla bu bölgeye ulaşabilirsiniz.  Ceneviz Koyu’nun  ise el değmemiş doğasıyla sizi büyüleyeceğine hiç şüpheniz olmasın…

Olympos-Antik-Kent-

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: