Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

En Gözde SİT Alanı : Olympos

Olympos Türkiye’nin henüz ranta kurban gitmemiş en önemli sit alanlarından birisidir. Antik Likya kentinin hemen Olimpos sahilinde olması sebebiyle tesislerin imarına izin verilmemesi sayesinde Olimpos Koyu ve çevresi bugün halâ doğal güzelliğini koruyabilen nadir yerlerden birisidir.

Tarihi dokunun çok yoğun olduğu Olympos , Likya kalıntıları , kaya mezarları gibi önemli tarihi eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Koruma altına alınan Antik Likya kentinin yanı sıra çevre dağlarda henüz koruma altına alınmamış bir çok kalıntıya rastlamaları mümkün. Eğer keşif ruhuna sahipseniz, Olympos’un sırtını yasladığı Musa Dağı’na 3-4 saatlik bir yürüyüş ile çıkmanızı şiddetle tavsiye edebiliriz. Bir çok kalıntıya ve yeraltı sarnıçlarına şahitlik edebilirsiniz. Yere gömülmek suretiyle yapılmış olan sarnıçlar 5-6 metre derinlikteler ve tüm bu tarihi hazineler henüz koruma altına alınmamış durumdalar.

Olimpos tarihi dokusu sayesinde sit alanı olmuş bir yerdir ve sit alanı olması sayesinde de doğal güzelliklerini bugün hala korumaktadır. Yeşilin en canlısına ve mavinin en berrak tonlarına Olympos’ta doyabilirsiniz.

Olympos’a gelmek isterseniz Olympos Divasa Hotel sizleri ağırlamak ister. Niye istemesin ki ? Gelmişken uğrayın misafirimiz olun (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: