Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Her yanı tarih kokan yer : Olimpos

Olimpos geçmişi mitolojiye , Likya’ya dayanan tarihin hala hissedildiği canlı bir yerdir. Anadolu tarihinin en yoğun hissedildiği yerlerden birisidir. Antik Likya Kenti’nin yanı sıra Musa Dağı’nda bulunan ve henüz Kültür Bakanlığı’nın bile korumaya almadığı Likya kalıntıları ile tarih turizminde ciddi öneme sahiptir.

Olimpos’un tarihi yapısının yanı sıra çevresi de tarih ile ilgili olanların ilgisini çekecek bir çok nokta ile çevrilidir. Kahverengi tabelalar ile ilgilenenler için cennet tadında bir çevreye sahiptir. Likya Yolu başlangıcı olan Phaselis , devamında Olimpos Likya Antik Kenti ve Kaş yolu boyunca sayması zor derecede çoklukta antik kalıntılarla dolu bir çevre. Demre’de Noel Baba müzesi ve Myra , kaya mezarlar , Kaş Antik Tiyatrosu…myra_demre

Tavsiye edebileceğimiz yerlerden biriside Kekova – Üçağız yolu üzerinde bulunan Apollonia Antik Kenti’dir. Bulması oldukça zor olan antik çevrede tarihi mezarlar ve kalıntılar var. Sahilbalçıklı Köyü içinden giden yoldan sonrasında tabela bulmak zor. Herhangi bir uyarı ve yolu gösteren herhangi bir tabela olmaması aslında antik yeri daha gizemli bir hale getiriyor. Araba ile gidilen yol sonrası yaklaşık 500 metre bir tepeye tırmandıktan sonra Apollonia’ya varıyorsunuz. Eğer çoğunluğun bilmediği bir yeri görmek ve olaya biraz adrenalin katmak istiyorsanız kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Apollonoia’ya giderken yolu köylülere sorarsanız size Amerikan korku filmleri tadında “oraya gidip dönen henüz olmadı evlat ” klişesinde cevap veren amcalar mevcut. Yine Sahilbalçıklı Köyü başlı başına korku filmi tadında bir köy. Evler , yapılar alışılmışın myra_demre_0oldukça dışında. Bu psikolojiye girdiğimizden midir nedir köy içinde rastladığımız ve arabamızın camına yapışan yaşlı amca ve teyzeyi zombiye benzettiğimizde doğrudur. 4 kız bir erkek gittiğimiz yerde korku filmi moduna girdik ve klasik ilk kurban olma ihtimali yüzünden grubun erkeği olarak biraz korktuğum da yine gerçektir.

Ama siz  korkmayın çünkü başımıza bir şey gelmedi ve çok keyifi bir keşif sonrası Olympos Divasa’ya döndük.

Olympos tarih sevenler için bir cennet. Gelin sizleri ağırlayalım , tarih kokusunu içinize çekin. Hayat içerisinde ne yaşanırsa insan için kârdır. Olympos Divasa Hotel kâr hanenize yazabileceğiniz güzellikte bir konaklama vaad ediyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: