Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Kaputaş Plajı Gerçek mi ?

Var mı öyle bir yer ? Var ise gerçekten mi var yoksa efsane mi ? Alper Tunga öldü mü ?

Kaputaş Plajı diye bir plaj var ,gördükten sonra tam olarak böyle bir kafaya sahip oluyorsunuz. Anlatması çok sıkıntılı bir güzellik. Abartılı güzel , gerçek olamayacak kadar özel bir yer. Olympos ile ne ilgisi var derseniz , biz Olympos’ta kalırken atladık arabaya gittik. Kaş’ı geçtikten hemen sonra bir dağ dibinde rastlıyorsunuz Kaputaş’a. Önce tepeden bakıp dalıp gidiyorsunuz. Şaşırıyorsunuz çokça. Farklı renkte bir deniz, garip güzellikte bir kum. İnsanlar kumun , denizin üzerinde boncuk taneleri gibi renkliler. 187 adet basamaktan inerek denize ulaşabiliyorsunuz. Uçurum gibi bir yere merdiven yapılarak ulaşım sağlanmış.

Akşam üzeri gittiğimiz Kaputaş’ta yüzmek imkansız denecek kadar zordu. Öğlenden sonra çok fazla dalga oluyor ama bu kötü değil çünkü dalgalar ile oynamak yüzmekten çok ama çok daha eğlenceli. Altı çok ince kum olan denizde bel mesafesinde durup dalga bekliyorsunuz ve dalga sizi kedinin yumakla oynadığı gibi bir sahile bir içeriye sürüklüyor. Tarifsiz derecede keyifli bir olay.

Plajda ticari tesis yok ama semaver , gözleme falan bir iki minik klübe mevcut. Yine su satan teyzelere rastlamak mümkün.

Olympos’a tatile geldiyseniz ve arabanız varsa Kaputaş’a muhakkak gidin deriz.

1 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: