Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Kuş sesi, börtü böcek falan…

Sabahın yedisinde hafif üşüyerek klavyeye vurmak. Ağustos ayında hafifte olsa üşüyor olmak ne büyük lüks. Olimpos sabahından bahsetmekteyim. Hiç uyunmamış ikinci gecenin sabahı. Kuş , horoz, ördek sesleri kulağa çarpıyor. Yani bence oldukça gereksiz ama metropole sıkışmış hayatların duymaktan keyif aldığı sesler bunlar. Gözün görebildiği kadar yeşil hakim dağlara. Doğulu kanı taşıdığımdan mıdır nedir Olimpos’un dağlarını denizinden çok severim. Ve hatta her fırsatta söylediğim üzere ; bu cennette dağ ise âlâsı , deniz desen daha bir âlâsı. Yani cennet betimlemesi içine düşülen bir klişe değil, reel bir teşbihimsi durum.

Temiz hava, orman , doğa vs. Yani hep bu anlatılan ve slogan haline dönüşen “doğa içinde tatil” olayı falan  burada abartıdan uzak bir şekilde gerçek. Olympos kavşağı denen bir yer var mesela , Kemer’i geçtikten sonra Kumluca yolu üzerinde, ki zaten oradan aşağı 11 kilometre inince Olympos’a varılıyor. Orada durmak gerek , durup bir çay içmek gerek. Tepeden bakılan bir yer oluyor Olimpos. Karşısı Akdeniz mavisi, kalan her yan yeşil yeşil dağlar. Saygı duymak zorunda kalıyor insan. Doğayı sevmek , hayran kalmak gibi yaklaşımların dışında bir tavır gelişiyor insanda ve saygı duyuyor. Öyle garip bir coğrafya. Bir Karadeniz , Fırtına Vadisi’dir bu duyguyu uyandıran bir de Olimpos kavşağından aşağı bakabilme anları. Öylesine abartılı bir güzellik.divasa_agac_Evler9

Bu derece anlatıyor olmak ? İlle de gelin Olympos Divasa Hotel‘de kalın demiyoruz. Gelirseniz kapılarımız elbette sonuna kadar açık ama bize gelmeniz şart değil. Olimpos’a gelin fakat, bu şart. Elin İngilizi, Singapurlusu bilmem nerelisi çıkıp geliyor , şahit oluyor bu güzelliklere, yaşıyor gidiyor ve fakat memleketimizin insanı Olympos’u Yunanistan’da bir dağ sanıyor. Tamam orada da bir Olympos var ama bir tane eşsiz güzellikte Olimpos’ta Antalya’da var. Gelin yaşayın, bu memleket bizim. Ve Olimpos bu mantıkla hareketle diğer tatil yörelerine kıyasla çok uygun fiyatlar ile konaklama imkanı sunuyor. Kimse Olimpos’ta 2 liraya küçük su satmıyor. Elimize düştüler hadi kazıklayalım demiyor. Olimpos tamamen bu memleketin insanı kıvamında bir tatil beldesi.

Öyleyse gelin yani. Bekleriz…

 

Not: Fotoğraflar yazı kaleme alındığı anlarda çekildi. Öylesine doğal durumlar yani…

 

20140810_073015_Richtone(HDR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: