Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Likya Yolu En İyi Yürüyüş Parkuru

Radikal.com.tr nin yayımladığı haberde Likya Yolu en iyi 10 yürüyüş güzargahı arasında ve birinci sırada görülüyor. Phasellis’ten başlayan ve Fethiye’ye uzanan 509 km lik yürüyüş yolu sadece Türkiye değil , dünyanın en uzun ve en keyifli yürüyüş parkurlarından birisi olarak görünüyor. Olympos‘un da güzargah üzerinde bulunması, Antik Likya Kenti, Musa Dağı gibi önemli noktalardan birisi olması sebebiyle her yıl Olympos’a Likya Yolu’nu takip eden onbinlerce misafir getiriyor.

antik-likya-yoluLikya Yolu 509 km boyunca tabelalar ile yol gösteren bir parkur. Yılın 12 ayında yürünebilme özelliği, yine tarihi birçok merkezden geçiyor olması, yol boyunca harika manzaralar sunması gibi sebepler Likya Yolu’nu trekking sevenlerin gözünde eşsiz kılıyor.

Likya Yolu’nun Olympos durağında Olympos Divasa Hotel sizleri bekliyor…

“Muğla Fethiye ile Antalya Konyaaltı arasında uzanan 509 kilometrelik rota, dünyanın en uzun 10 trekking parkurundan biri. Türkiye’nin uluslararası işaret sistemiyle belirlenen ilk uzun yürüyüş rotası Likya Yolu’nun bır kısmı halen kullanılmakta olan eski göç yollarından oluşuyor. 18 Likya kenti ve yeşille mavinin birbirine karıştığı doğal güzellikler içinden geçiyor. Take Yarımadası’nı kendilerine yurt edinen Anadolu’nun en eski halklarından biri olan Likyalılar’ın izini süren yürüyüş rotası, tarihi mekânların yanı sıra Ölüdeniz, Kabak Koyu, Yediburunlar, Patara, Kalkan, Kaş, Demre, Finike, Adrasan, Çıralı gibi ülkemizin en önemli turizm bölgelerine uğruyor. Rotanın en avantajlı özelliği, yılın 11 ayı yürüyüş olanağı sunması. (Ersin Demirel)”liya_yolu_olympos

 

1 yorum var

  1. Bende esimle Likya yoluna cikmak istiyoruz. Çok güzel bir makale olmus.
    Paylasiminiz için çok tesekkürler.