Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Nasıl Bir Tatil Hayal Edersiniz ?

Tatil kavramı kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir olgudur. Kimisi kendini güneşe teslim etmek ister, kimisi durmadan gezmek, kimisi ise sadece uyumaya ihtiyaç duyar ama her durumda tatil bir lüks değil, kişi için ihtiyaçtır. Olympos ise çok farklı anlayışların çok özel istisnalar haricinde hepsine karşılık verebilen garip güzellikte bir yerdir.

Deniz – Kum – Güneşolimpos303

Olympos, caretta carettaların yumurtlama bölgesi olması sebebiyle sit alanı oluşunun verdiği avantaj ile tatil anlayışı denize denk gelenler için eşsiz bir mavi ve yeşil uyumuna şahit olunabilen bir denize, plaja sahiptir. Kilometrelerce uzanan kumsalı, bakir denizi ile tatil kavramı denizden yana olanlar için eşi bulunmaz bir cennet. Denize sıfır tesis bulunmaması sebebi ile doğallığını koruyan, kirlenmemiş bir bölge olan Olympos bu sayede sizlere mavinin en özel tonları ile merhaba der. Tatil anlayışınız deniz- kum – güneş ise Olympos Koyu ve çevresindeki harika koylar sizi bekliyor.

Yeşil ve Mavinin en Orijinal Tonları

“Tatil denince ben yeşil isterim, doğa isterim ” diyorsanız yeşile doymak için yine aynı yeri adres gösteriyoruz. Yemyeşil dağların arasında bir divasa_olympos014 copyvadi olan Olympos, “doğa” ve “doğal” kelimelerine saygı duyulan bir bölgedir. Hemen hemen tüm işletmeler portakal, nar bahçeleri içerisindedir. Çam ağaçları ile çevrelenmiş bölge sizlere bol oksijenli bir tatil vaad eder. Yeşile doyabileceğiniz, farklı tonlarının seyrine dalabileceğiniz bir yerdir Olympos. Zaten Olympos’un en ünlü kısmı “Olimpos ağaç evler”dir. Tamamen ahşap ve doğal olan bu yapılar sizlere natural bir konaklama imkanı sunar. Tamamen ahşap olan Olimpos ağaç evler, bungalov tarzında ve bahçe içlerine inşa edilmiştir. Olympos Divasa Hotel ise bu konsepti geliştirerek sizlere tamamen ahşap aynı zamanda konforlu odalar sunmuştur. Doğadan kopmadan, ahşap odalarda lükslerinizden taviz vermeden konaklayabileceğiniz bir işletmedir.

 

Kahverengi Tabela Cenneti

Tatil denince aklına kahverengi tabelalar gelen, tarih meraklısı biriyseniz zaten Olympos’u ve çevresini iyi biliyor olmalısınız. Olympos Likya antik-likya-yoluAntik Kenti ve çevresinde bulunan çok sayıda antik kalıntı bulunan, tarih konusunda oldukça zengin bir bölgedir. Mitolojinin yazıldığı, mitolojik tanrıların yaşadığı bölge olarak bilinen Olympos bu anlamda Türkiye’nin en önemli yerlerinden biridir. Olimpos’un sırtını yasladığı Musa Dağı’nda bugün henüz koruma altına alınmamış çok sayıda antik esere ulaşabilir, keşfedebilir, inceleyebilirsiniz. Olympos Batı Antalya bölgesinin tam orta yerinde bulunması sebebiyle konaklamanızı burada yapıp çevreyi gün içinde gezebilirsiniz. Yakın çevrede ki tarihi yerleri gezmek ise en az 15- 20 gününüzü alabilir. Bu da eğer tarih kokan bir tatil istiyorsanız Olympos sizin için doğru bir tercih olacak demektir. Dünyanın en uzun yürüyüş parkurlarından olan Likya Yolu’da Olympos’tan geçmektedir. Likya Yolu’nu baştan sona tamamlamak size zor gelse bile en azından bir bölümünü keşfetmeniz bizlerin size tavsiyesidir. Yolun her bir bölümünde kelimelerin anlatamayacağı güzellikler sizleri bekliyor. Doğa, tarih ve daha fazlası… Keşfetmeyi sevenler için eşi bulunmaz bir  güzergah…

 

aktivite_olimpos

Olympos’ta Ne Tür Aktiviteler Vardır ?

Tatil denince aklınıza adrenalin ve doğa sporları geliyorsa yine sizi Olympos’a beklediğimizi söylüyoruz. Rafting, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü, atv turları, bisiklet gezintileri, trekking, tekne turları… Her biri için sayfalarca yazılabilecek imkanların hepsi Olympos’ta gerçekleşmesi  mümkün olan aktiviteler. Köprülü Kanyon’da raftinge gidebilir, Adrasan veya Tahtalı Dağı’nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Kaya tırmanışı konusunda dünyanın en önemli merkezlerinden birisi olan Olympos bu konuda öncü bir bölgedir. Daha naif aktiviteler arıyorsanız bisiklet veya atv turlarına katılabilir, çevreyi gezebilirsiniz. Trekking için Olympos  adeta biçilmiş kaftandır. Orman içinde yeşile ve oksijene doyarak harika manzaralar arasında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Aktiviteler konusunda çok fazla seçenek sunabilen nadir tatil yörelerinden birisi olan Olympos aynı zamanda tekne turları ile bilinir. Çevrede bakir kalmış koyları bu turlar ile keşfedebilir, denizin sadece mavi olmadığına şahit olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Olympos hareketli geceleri ile bilinir. Genç kesimin Olympos hayalleri bir anlamda bunun delilidir. Sabahın ilk ışıklarına kadar açık disko- barların yanı sıra canlı müzik dinleyebileceğiniz çok sayıda mekan mevcuttur. Buna Olympos Divasa Hotel’de dahildir. Her tekne_turu_olimposakşam misafirler için canlı müzik yapılan mekanlardan birisidir. Bunların yanı sıra Yanartaş turları ve sahil sohbetleri de Olympos gecelerinin en özel aktiviteleri arasındadır. Tanımanız gerekmez, sahilde bir ateş yanıyorsa hemen yanına oturup sohbete ortak olabilirsiniz. Kimse sen kimsin diye sormaz, sorgulamaz. Olympos özgür hissedeceğiniz bir yaşam alanıdır…

Tüm yıl çalışıp çok sınırlı bir zamanda tatil yapabildiğinizi düşünürsek, tatil için karar vermek oldukça zordur. Olympos bu noktada sizlere çok farklı beklentiler için çok farklı alternatifler sunar. Tüm bunların yanı sıra tatili tatil yapan en önemli unsurlardan birisi de işletme seçimidir. Risk almak istemiyorsanız sizleri Olympos Divasa Hotel‘e bekliyoruz. Mutlu ayrılmanızı garanti ediyoruz. O derece iddialıyız :)

2 yorum var

  1. Tatil dediğin kumsalda güneşin altında kapkara oluncaya kadar yatıp kitap okumak, müzik dinlemektir, gerisi hikaye :)

  2. Olimpos isen gece sahilde ateş yakıp sarhoş olana kadar içeceksin ki hakkını verebilesin. yatıp uyuyacaksan evinde uyu bence :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: