Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Olimpos’a Gidecekler İçin Olimpos Rehberi

Olympos Nasıl Bir Yerdir ve Neler Yapılabilir ?

Olimpos Türkiye’de yaşayan herkesin muhakkak bir kez geldiği veya gelmeyi hayal ettiği bir yer. Böyle olmasının altında yatan sebepler oldukça geçerli ve haklı. Olimpos muhakkak görülmesi, gezilmesi gereken bir belde.

Peki Olimpos’a geldiğinizde neler yapabilirsiniz veya neler yapmalısınız. Bu aslında biraz tercihlerle ilgili bir durum ama biz size yapılabilecekleri belirtelim, siz size uygun olanı seçin.

Olimpos’a gelenler için değişmez olan alternatifler vardır. Olympos Koyu‘nda denize girmek, güneybatıda kalan olympos-antalya-mağaralara yüzmek, koy etrafındaki tepelere tırmanıp Olimpos sahilini tepeden izlemek, denize gidiş yolunda bulunan Likya Antik Kenti gezmek, kanolara binmek, gece sahilde kalıp dalga sesleri dışında bir ses duymadan yıldızları seyretmek – saymak , güneşin doğuşunu kumsalda karşılamak…

Bunlar Olimpos’a gelen herkesin yapması gereken rutin şeyler. Bunları yapmayacaksanız zaten Olimpos’ta işiniz ne ? Peki bunlar dışında Olympos’ta neler yapılabilir , nereler gezilebilir ?

Olimpos’ta sabahları erken kalkmak şart. Şöyle ki zaten ağaçlar içinde bol oksijenle uyuduğunuz için uykunuzu çok çabuk alıyorsunuz ve dinç uyanıyorsunuz. Divasa Hotel’in bol çeşitli , leziz açık büfe kahvaltısının ardından gün içinde neler yapacağınıza karar verme zamanı. Olimpos yer itibariyle çevresinde gezilecek çok fazla güzelliğin olduğu olympo_tekne_turlari (41)bir noktada. Deniz sevenler için farklı istikametlere giden tekne turları mevcut. Olimpos çevresi, Adrasan  tekne turları ve Sulu ada istikameti ve en keyiflisi Kekova tekne turu. Tekne turları günübirlik , sabah sizi alıyor ve akşam üzeri geri bırakıyorlar. Öğlen yemeği teknede veriliyor. Koylarda yarım saat denize girmek için duruluyor ve tüm gün mavinin değişik tonları ile gözünüz bayram ediyor ve güneşlenmek isteyenler tatilden dönüşte epeyce esmerleşmiş olabiliyor…

 

 

Olympos ve Çevresi

Kaputaş Plajı Olimpos’a yaklaşık 70-80 km uzaklıkta bir yer. Eğer arabanızla geldiyseniz burayı görmenizi şahsım adına şiddetle tavsiye ediyorum. Tüm gününüzü ayırabileceğiniz bir güzellik. Dünyanın sayılı plajlarından birisi kaputas_plajiolarak görülen Kaputaş Plajı Kaş’ı geçtikten sonra karşınıza çıkan bir güzellik. Kumu çok ama çok farklı, denizi bir garip güzel. Gittiğiniz yola kesinlikle değecek bir yer. Şu an için bozulmamış, bakir bir güzellik ama daha ne kadar süre
insanların ticari tekel hırsına dayanır bilinmez, bu yüzden hala insanlar tarafından bozulmamışken biran önce görmeniz tavsiyedir. Kaş yolu sizi biraz sıkabilir ama yandaki fotoğrafa bakınca ne anlatmak istediğimizi biraz anlayabilirsiniz (:

 

Yüksekleri sevenler için Olimpos Tahtalı Dağı , teleferik hayat boyu unutulmayacak bir tecrübe yaşatabilir. Olimpos’tan Tekirova’ya 10 km kadar gidince soldan Tahtalı Teleferik tabelasını takip ediyorsunuz. Teleferik sizi 600 mt yükseklikten alıyor ve 2365 mt yükseğe çıkarıyor. Tahtalı Dağı’nın zirvesine kadar yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuk söz konusu. Sizi bekleyen manzaralar ise tarifsiz güzellikte. 2365 mt yüksekten özellikle hava açıkken çok ollimpos_divasa_enel (24)geniş bir çevreye tepeden bakabiliyorsunuz. Yazın en sıcak zamanlarında bile hava serin, üşümeye yakın oluyor. Yamaç paraşütü yapanların gözdesi olan Tahtalı Dağı bu anlamda da çok ziyaretçi alan bir yer. Tek sıkıntı dağın zirvesindeki kafeteryada manzara eşliğinde çay keyfi yapmak isterseniz çayın 7 TL oluşu. Hiç hoş değil, çay bu yani 7 TL nedir arkadaş ya.

 

 

Olimpos’ta yapılacaklar listesine devam edeceğiz ama uzun yazınca okumuyorsunuz, o yüzden yazı dizisi şekline yapmayı düşündük (:

 

Yorumlar kapalı.