Olympos Divasa Hotel

İletişim

Yazır köyü , Olimpos, 07350, Kumluca, Antalya, Turkey

Olympos'ta Yeni Trend ! Olympos Divasa Hotel

  • Bize Ulaşın..
  • +90 242 892 11 20

Olympos denince…

Olympos antik Likya kentlerinden bir tanesidir. Ana yola uzak olması ve milli park olması sebebiyle bakir kalmış ender yerlerden birisidir. Büyük oteller yerine küçük pansiyonlar ve meşhur ağaç evlerin olduğu bir yerdir.

Antalya’dan Kumluca ilçesine giderken yol üzerinde Olympos ve Kumluca tabelasını gördüğünüzde dönüş yapacaksınız. Buradan virajlı ve olympos_eylulormanlık bir yoldan ulaşıyorsunuz Olymposa. Daha çok gençlerin ve kendini genç hissedenlerin tercih ettiği bir yer.

Burada konaklama isteyenler için büyük ve konforlu oteller yok. Daha ziyade küçük pansiyonlar ve meşhur Olimpos Ağaç Evler var. Az sayıda lükse hitap eden işletmelerden birisi de Olympos Divasa Hotel’dir. Gençler daha çok buralarda konaklamayı tercih ediyorlar. Bu anlamda Divasa hem gençlere hem de ailelere hizmet veren bir yapıdır.  Hem daha ucuz hem de oldukça otantik. Burada kaldığınız zaman deniz kenarına da antik şehir içerisindeki patika yoldan yürüyerek ulaşıyorsunuz.

Patika yol boyunca sizi küçük bir dere takip ediyor. Bu dere ile denizin buluştuğu noktada küçük bir göl oluşmuş. Deniz de yüzdükten sonra bu tatlı su göletin de serinleyebilirsiniz. Olympos Ağaç Evler geceleri hareketli ve eğlenceli bir ortam sunuyor. Gündüzler ise daha çok plajda geçiyor.

Olimpos sahili taşlık bir plajdan oluşuyor, deniz son derece temiz. Pırıl pırıl bir denizi var. Sahili açığına gün boyu bir sürü tur teknesi gelip demirliyor. Olimpos’a sahilden  gelenler sizin sahile inerken kullandığınız patikadan yukarı doğru yürüyerek etnik şehri ziyaret ediyorlar.

olympo_resimleri1Burada turizm genel de hiç bitmiyor denilebilir. İlkbahar da başlayan hareket kış mevsimine kadar devam ediyor. Havası temiz ve sakin. Olympos da kaldığınız sürece kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi Ağustos böceklerinin oluşturduğu koro eşliğinde yapıyorsunuz.

Eğer halen gençseniz veya kendinizi genç hissediyorsanız buraya mutlaka bir defa da olsa girmelisiniz ve Olympos Ağaç Evler de kalmalısınız. Buraya dünyanın her yerinden her yıl binlerce ziyaretçi geliyor. Dünyaca meşhur olan bu yere hayatınızın bir döneminde mutlaka sizde uğrayın.

Tatil herkesin hayali fakat bir defa da olsa burada tatil yapmak burayı ziyaret etmek son derece önemli bir nokta. Bu güzelliğe mutlaka zaman ayırın.

 

Olympos Divasa Hotel hem lüks hem de mütevazi ağaç evleri aynı çatıda topladı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz: